Οι διοικητικές λειτουργίες και υπηρεσίες
του σχολείου παρέχονται μέσω:

• Τηλεφώνου στο 2321088388
  • Φαξ στο 2321088388
  • Στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Υλικό μαθημάτων

Ερευνητικές εργασίες

Δημιουργικές εργασίες

Προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων

Today 0

Yesterday 0

Week 3

Month 16

All 4307

Currently are 3 guests and no members online

Υποκατηγορίες

Τη Δευτέρα 11 Μαϊου 2015 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας με μεγάλη επιτυχία  παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών που εκπονήθηκαν από τους μαθητές την φετινή σχολική χρονιά. Οι ερευνητικές εργασίες, που ήταν συνολικά πέντε ? τρεις από την Α΄ και δυο από τη Β΄ τάξη ? ήταν όλες ενδιαφέρουσες όχι μόνο ως προς το θέμα τους αλλά και ως προς την παρουσίασή τους. Η παρουσίαση έγινε ενώπιον όλου του σχολείου και έτυχε ιδιαίτερης αποδοχής και επιβράβευσης τόσο από τους μαθητές όσο και τους καθηγητές.

Εργασίες:

Τη Δευτέρα 9 Μαϊου 2016 παρουσιάσθηκαν στους μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας οι ερευνητικές εργασίες που εκπονήθηκαν από τους μαθητές της Α΄ και Β΄ Λυκείου.

Όλες ήταν ενδιαφέρουσες και προσεγμένες αποδεικνύοντας το ενδιαφέρον και το μεράκι των μαθητών που τις εκπόνησαν με την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητών τους.

Εργασίες:

Η σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Το ίδιο και οι ερευνητικές εργασίες που  εκπονήθηκαν  από τους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης του σχολείου μας.

Την Τετάρτη 23 ? 05 - 2018 έγινε η παρουσίασή τους σε όλο το σχολείο έτσι ώστε να διαχυθούν τα αποτελέσματα της ερευνητικής προσπάθειας των μαθητών που τις εκπόνησαν σε όλους τους μαθητές.

Και τα τέσσερα θέματα των εργασιών ήταν ενδιαφέροντα και πραγματικά κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των μαθητών που τις παρακολούθησαν.

Ώρα - Ημερομηνία

Ενδιαφέροντα θέματα από εργασίες, πειράματα και ημερίδες