Σας ενημερώνουμε ότι  για το σχολικό έτος 2020-2021 θα ξεκινήσει Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων (Ε.Δ.Ε.Μ), για τους  μαθητές  της Γ’ τάξης Λυκείου, η οποία θα πραγματοποιείται εξ αποστάσεως δεδομένων των ισχυουσών συνθηκών.

Όσοι από εσάς επιθυμούν να συμμετέχουν θα πρέπει να υποβάλουν το συντομότερο  αίτηση – δήλωση στο σχολείο σας.

Τα διδασκόμενα ειδικά μαθήματα του προγράμματος της Ενισχυτικής Διδασκαλίας είναι:

1. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ,
  2. ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ,
  3. ΓΑΛΛΙΚΑ,
  4. ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ,
  5. ΙΤΑΛΙΚΑ,
  6. ΙΣΠΑΝΙΚΑ,
  7. ΑΡΜΟΝΙΑ- ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ- ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ/ΓΝΩΣΗ

• Δηλώνετε το ειδικό μάθημα/μαθήματα (από ένα έως τέσσερα)  που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε.
  • Η χρονική διάρκεια της διδασκαλίας των ειδικών μαθημάτων (κάθε μάθημα διδάσκεται δύο ώρες εβδομαδιαίως. Η Ενισχυτική Διδασκαλία καλύπτει δύο έως τέσσερις διδακτικές ώρες την ημέρα μετά τη λήξη του κανονικού προγράμματος).
  • Προϋποθέσεις δημιουργίας αλλά και λειτουργίας των αντίστοιχων τμημάτων ανάλογα με τις απουσίες των μαθητών/τριών, καθώς και την πιθανότητα παύσης λειτουργίας τους, εφόσον οι μαθητές/-τριες απουσιάζουν συστηματικά.

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ - ΔΗΛΩΣΗΣ (ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ)