Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

για την πραγματοποίηση της Ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα πρέπει να εγγραφούν οι μαθητές με τη βοήθεια σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ).

Για την εγγραφή των μαθητών:

Μπαίνετε στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο www.sch.gr, επιλέγετε εγγραφή (πάνω δεξιά) και στη συνέχεια εγγραφή μαθητών. Εναλλακτικά μπαίνετε στη σελίδα https://register.sch.gr/students. Καλό είναι να διαβάσετε το σχετικό κείμενο και τις οδηγίες. Τα στοιχεία πρέπει να είναι σε συμφωνία με αυτά που γράφονται στον έλεγχο επίδοσης του μαθητή. Εκεί μπορείτε να βρείτε και τον αριθμό μητρώου του μαθητή.

Με την εγγραφή τους οι μαθητές/τριες αποκτούν μαθητικό λογαριασμό ΠΣΔ, μέσω του οποίου έχουν τη δυνατότητα να συνδεθούν στις διαθέσιμες πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης eclass και eme.

Επίσης θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι θα πρέπει να παρακολουθείτε τα e-mail σας καθημερινά, καθώς επίσης και τις ανακοινώσεις που αναρτούμε στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΧΡΥΣΑΝΘΗ Χ. ΜΟΥΡΤΖΙΟΥ