Την τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου αποχαιρετίσαμε τους μαθητές της Γ΄ τάξης, που δεν θα επιστρέψουν τον Σεπτέμβριο στα θρανία, με μια σύντομη, αλλά ζεστή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία και συμμετοχή του συλλόγου γονέων του σχολείου.

Όλοι τους ευχηθήκαμε τα καλύτερα για την ακαδημαϊκή ζωή τους που ξεκινά με την αποφοίτησή τους από το Λύκειο, ενώ ο σύλλογος τους προσέφερε από ένα λεύκωμα για να θυμούνται τα μαθητικά τους χρόνια.

Παράλληλα βραβεύθηκαν και οι μαθητές του σχολείου που κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς, κάνοντας υπερήφανο το σχολείο.

Η γιορτή έκλεισε με κέρασμα των μαθητών που με πολλή φροντίδα προσέφερε ο σύλλογος γονέων σε όλους τους μαθητές.

Την Τρίτη 29 Ιανουαρίου, παραμονή της σχολικής εορτής των Τριών Ιεραρχών, σε σύντομη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου, τιμήσαμε, καθηγητές και μαθητές, τους προστάτες άγιους των γραμμάτων και της εκπαίδευσης γενικότερα, Τρεις Ιεράρχες.

Τόσο η Διευθύντρια κ. Μούρτζιου όσο και ορισμένοι μαθητές διάβασαν και μας θύμισαν όχι μόνο πληροφορίες από τη ζωή τους αλλά και πολλά από τα ρητά και αποφθέγματά τους που παραμένουν ακόμη επίκαιρα.

Στο πλαίσιο της Διεθνούς Ημέρας Μνήμης Θυμάτων του Ολοκαυτώματος, που έχει οριστεί να είναι η 27η Ιανουαρίου κάθε έτους, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ένα σύντομο πλην όμως περιεκτικό και ενδιαφέρον αφιέρωμα με θέμα "Ημέρα Μνήμης των Ελλήνων Εβραίων μαρτύρων και ηρώων του Ολοκαυτώματος".