Την τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου αποχαιρετίσαμε τους μαθητές της Γ΄ τάξης, που δεν θα επιστρέψουν τον Σεπτέμβριο στα θρανία, με μια σύντομη, αλλά ζεστή εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία και συμμετοχή του συλλόγου γονέων του σχολείου.

Όλοι τους ευχηθήκαμε τα καλύτερα για την ακαδημαϊκή ζωή τους που ξεκινά με την αποφοίτησή τους από το Λύκειο, ενώ ο σύλλογος τους προσέφερε από ένα λεύκωμα για να θυμούνται τα μαθητικά τους χρόνια.

Παράλληλα βραβεύθηκαν και οι μαθητές του σχολείου που κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς, κάνοντας υπερήφανο το σχολείο.

Η γιορτή έκλεισε με κέρασμα των μαθητών που με πολλή φροντίδα προσέφερε ο σύλλογος γονέων σε όλους τους μαθητές.